מה חשוב בתוכן?

תוכן אינו "מתעורר לחיים" באורח קסם מעצמו. הוא דורש "צבא וירטואלי" של קריאייטיבים וכללים על מנת שהמידע יעבור בצורה הטובה ביותר. וכדאי להשקיע בתוכן משום שהוא הכלי החזק ביותר בארסנל השיווק שלנו.  אז מה הכי חשוב בתוכן?

 

כותרת 

הלקוח קורא כותרות בעיקר! כשלקוח קורא תוכן שלנו, אם לא נתנו לו מה שהוא רוצה, הוא ילך.
כותרת תורמת 80% מתהליך המכירה שאר התוכן 20%. הכותרת של המאמר הוא כמעט הנשמה שלו. כלומר, אם נבחר כותרת טובה ומושכת, אנשים יתעניינו בתוכן המאמר. מצד שני, אם נבחר כותרת גרועה ולא מושכת, הרבה אנשים אפילו לא יתחילו לקרוא את מה שניסינו להעביר. גם אם התוכן טוב. במילים אחרות, הכותרת  היא המפתח לגרום לאנשים לקרוא את מה שכתבנו. אם אנחנו יוצרים כותרת חזקה, היא ימשוך את תשומת לב הקוראים, תגרום להם להתעניין בנו ובהמשך אף ליצור איתנו קשר ולרכוש את המוצר שלנו. 

תארו לעצמכם שאתם מחפשים כתבה בנושא מסוים ואתם מוצאים בגוגל רשימה עם 15 מאמרים שונים באותו נושא, איך תבחרו את הכתבה שתקראו? בדיוק, לפי הכותרת!

מה הסיפור? 
אנשים אוהבים סיפורים. לא משנה מה הכאב שנרצה לספר עליו, אנשים רבים יכולים לגלות עניין ואמפתיה. זה יכול להיות כאב של קושי בהצלחה, קושי בירידה במשקל וכדומה. כמובן, שנרצה לשתף את הקוראים בניסיון שלנו כיצד להתמודד עם הבעיה. לעתים קרובות, הקוראים יבינו שהכותב מאוד דומה להם. עם זאת, חשוב לבנות את הסיפור שלנו על עובדות מוצקות ולא להמציא דברים רק על מנת למשוך את הקוראים. אם אתם לא בטוחים לגבי החוויות או הרעיונות שלכם, אפשר לבקש מחברים לשתף את החוויה שלהם ולכתוב את הסיפור מנקודת המבט שלהם. 

עניין! 
הקוראים מצפים מאיתנו להדהים אותם עם עובדות מדהימות והזדמנויות חדשות. תוכן טוב ומעניין יכול לשנות את דרך החשיבה של הקהל שלנו. לכן התוכן חייב להיות מעניין, זורם, מציאותי והכי חשוב: אמין. תוכן רלוונטי וטרנדי הוא המלך הבלתי מעורער במדיה וכדאי לנצל זאת בחוכמה. 

ארוך כאורך הגלות
כשאתם מנסים לכתוב תוכן איכותי לבלוג האישי שלכם או לדף הפייסבוק שלכם, ודאו שכמות הטקסט לא תגרום לקוראים להיות מותשים. סביר להניח שאנשים לא יקראו  פוסטים או מאמרים ארוכים מדי, לכן צריך לשמור על פוסטים קצרים ומאמרים בסדר גודל הגיוני שיגרמו לקוראים לקרוא עד הסוף. חשוב להגדיר מספר נקודות מפתח בתוכן ולהיצמד לאומדן מילים. טכניקה זו תעזור גם אם אתם חובבי כתיבה וכך תוכלו ליצור תוכן בנושא האהוב עליכם. מאמר ארוך אינו ערובה להצלחה, אז נסו להבהיר את עצמכם ככל האפשר והשתמשו במספר סביר של מילים כדי לעשות זאת.

סדר נכון 
כתיבת פסקאות קטנות וכותרות משנה לתוכן הן קריטיות. אם אתם רוצים לקבל מבנה יפה ונכון של טקסט, מומלץ לעשות זאת עם כותבת תוכן מקצועית שתפרק את הטקסט לחלקים מסודרים כך שאפילו התוכן המשעמם ביותר יראה מושך וקל לעיכול. בדרך זו, אתם מבטיחים לקוראים שאפשר בשתי דקות לקרוא מאמר נהדר. 

בעת כתיבת פוסט בדף העסקי שלכם, השתמשו בכלל הזהב: פסקה אחת, רעיון אחד. שמרו את הפסקאות קצרות כדי להקל על סריקה של הפוסט.  תוכן צריך להיות מסודר לפי הפרמטרים הבאים: כותרת, פורמט מבוא, מבנה מאמר, תתי נושאים, הצגת רעיונות, פיתוח נושא, סיכום, קריאה לפעולה.